AWG POLONEZ Katalizatory SCR polski producent

Gwarantujemy najwyższą jakość
w rozsądnej cenie

Katalizatory SCR

AWG POLONEZ

System SCR to układ selektywnej redukcji katalitycznej, który stosuje się w pojazdach osobowych, ciężarowych z silnikiem diesla, a także w różnego rodzaju maszynach i w przemyśle. Zadaniem tego układu jest oczyszczanie gazów spalinowych i redukcja szkodliwych dla środowiska tlenków azotu. Tlenki azotu (NOX) składają się z tlenku azotu (NO) i dwutlenku azotu (NO2), które powodują podrażnienia dróg oddechowych i są odpowiedzialne za powstawanie kwaśnych deszczy i smogu.

W związku z powyższym na całym świecie ustalane są surowe progi, aby przede wszystkim zminimalizować emisję NOX, która powstaje głównie podczas procesów spalania. W procesie tym stosowany jest amoniak NH3 jako środek redukujący. Amoniak powstaje zwykle przez rozkład wodnego roztworu mocznika czyli „AdBlue”, który jest wtryskiwany do rury wydechowej przed katalizatorem SCR. System opiera się na reakcji chemicznej, podczas której tlenki azotu rozkładane są na azot oraz parę wodną co finalnie prowadzi do redukcji emisji NOX.

W zależności od wymagań klienta znajdujemy optymalny układ SCR do aplikacji, biorąc pod uwagę również określoną temperaturę pracy.

Zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji