awg polonez

historia powstania

Firma AWG POLONEZ rozpoczęła działalność w 1999 roku i prężnie rozwija się w branży motoryzacyjnej na rynku krajowym i międzynarodowym.
W początkowej fazie rozwoju zajmowaliśmy się dystrybucją układów wydechowych. Chcąc spełnić oczekiwania klientów w roku 2002 rozpoczęliśmy produkcję katalizatorów. Specjalizujemy się w produkcji katalizatorów, filtrów cząstek stałych oraz bloków katalitycznych. 

Dzięki dynamicznemu rozwojowi firmy możemy zaproponować ponad 200 modeli katalizatorów uniwersalnych oraz dedykowanych (z wkładami ceramicznymi lub metalowymi), znajdujących zastosowanie w samochodach z silnikami benzynowymi i diesla. Produkty te spełniają normy emisji spalin E2, E3, E4, E5 i E6 a wybrane modele posiadają certyfikat homologacji europejskiej. W 2009 roku jako pierwsza firma w Polsce uruchomiliśmy produkcję filtrów cząstek stałych na bazie taśmy metalowej perforowanej zgłoszonej do ochrony patentowej. W roku 2019 oddaliśmy do użytku nową halę o pow. 2 000 m2 oraz uruchomiliśmy linię pilotażową do wytwarzania ekologicznych układów katalitycznych.

Nasza oferta obejmuje także bloki metalowe, które mają zastosowanie w samochodach ciężarowych, autobusach, maszynach budowlanych oraz przemyśle. Innowacyjne technologie i doświadczony zespół inżynierów pozwala nam na wdrażanie nawet najbardziej skomplikowanych systemów katalitycznych, czego dowodem jest dostarczanie ich na pierwszy montaż. Tworzymy produkty odpowiadające najwyższym standardom pod względem jakości, wzornictwa oraz wpływu na ochronę środowiska, czego potwierdzeniem jest uzyskany certyfikat ISO 9001:2015 w dziedzinie projektowania, zarządzania i sprzedaży katalizatorów samochodowych wydany przez TUV.

Jesteśmy znanym w Polsce i Europie producentem, a nasz asortyment ceni się uznaniem wielu renomowanych europejskich odbiorców.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej firmy i do współpracy.